30 / 10 / 2023
PGF stawia na elektromobilność z Mercedes-Benz Vans!

Polska Grupa Farmaceutyczna razem z partnerem Mercedes-Benz Polska otwierają nowy, biznesowy rozdział, w którym technologia i jakość idą w parze z troską o środowisko naturalne. 

Firmy podjęły współpracę, w ramach której PGF zdecydował się na długoterminowy wynajem floty samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter, aby jeszcze efektywniej i w sposób bardziej zrównoważony transportować do aptek leki ratujące życie. 

W środę, 25 października odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. W przekazaniu wzięli udział przedstawiciele każdej ze stron Piotr Cieślak, Prezes Zarządu PGF S.A., Grzegorz Sawicki, Dyrektor Sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz Polska oraz Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive – dealera Mercedes Benz.

To krok przybliżający nas do modernizacji floty, w której do końca roku znajdzie się 36 pojazdów ze stajni Mercedes-Benz. 

Samochody zostały wyposażone w najwyższej jakości zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, które spełniają restrykcyjne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie.

To, co szczególnie istotne, kiedy poruszamy się w warunkach miejskich vanami dostawczymi, takimi jak eSprinter to lokalna bezemisyjność, która pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach, możliwość jazdy buspasami i wjeżdżania do stref czystego transportu, a przy tym samochody te są zawsze gotowe do pracy – nawet w ujemnych, zimowych temperaturach. Dodatkowym benefitem jest także bezpłatne parkowanie w miejskich strefach płatnego parkowania. Wszystkie te aspekty ułatwiają jazdę po mieście, co znacząco wpłynie np. na terminowość dostaw do Klientów PGF.

Polecane artykuły
Jesteśmy częścią grupy