Polska Grupa
Farmaceutyczna S.A.

Wspieramy wszystkich uczestników rynku farmaceutycznego, pozytywnie wpływając na długość i jakość życia pacjentów.

Wizja firmy

Chcemy być innowatorem technologicznym i logistycznym systemu opieki zdrowotnej w Polsce, stając się dla apteki partnerem pierwszego wyboru. Naszą przewagą ma być doskonała znajomość potrzeb rynku, spersonalizowana oferta handlowa i serwisy dla farmaceuty, jego pacjentów oraz producenta.

Nasze wartości

Ambicja

Dążymy skutecznie do realizacji założonych celów. Działamy w kulturze ciągłego postępu. Rynek nieustannie się zmienia, my go słuchamy, ale chcemy być również kreatorem rozwiązań.

Wiarygodność

Budujemy trwałe relacje z partnerami i pracownikami. Jasno komunikujemy nasze oczekiwania oraz wsłuchujemy się w ich potrzeby. Uczciwość intencji jest podstawą naszego działania.

Innowacyjność

To, co osiągnęliśmy jest punktem wyjścia do tworzenia nowości. Wspieramy naszych pracowników i partnerów w poszukiwaniu optymalizacji, zarówno na poziomie modeli biznesowych, jak i podstawowych procesów. Nigdy nie odrzucamy ciekawego pomysłu ze względu na trudności we wdrożeniu. Doskonalimy kulturę projektową, tak aby innowacyjność była częścią codziennego biznesu.

Konsekwencja

Porządkujemy codziennie nasz biznes i budujemy trwałe relacje z partnerami handlowymi. Nie zniechęcamy się chwilowymi porażkami, ale wyciągamy wnioski i zawsze staramy się coś poprawić. Chcemy, żeby każdy pracownik miał swój obszar działania i warunki do ciągłego doskonalenia. Wierzymy, że właśnie z małych rzeczy składa się wielki biznes.

Doświadczenie

Więcej niż hurtownia

Myśleć o Polskiej Grupie Farmaceutycznej jako o hurtowni farmaceutycznej, to zbyt mało. 

Dzięki przeszło 32-letniemu doświadczeniu w dystrybucji leków do Aptek stworzyliśmy i oferujemy aptekarzom szereg usług wspomagających zarządzanie operacyjne i marketing apteczny. Jesteśmy gwarantem jakości i niezawodności, co potwierdzają tysiące współpracujących z nami kontrahentów w całym kraju. 

Nowoczesność i innowacje

Kompleksowe wsparcie biznesu

Patrzymy śmiało w przyszłość. Kreujemy nowoczesne rozwiązania, ułatwiające naszym partnerom codzienną pracę – usługi, które oferujemy kompleksowo wspierają prowadzenie biznesu. Nasze autorskie, innowacyjne narzędzia pozwalają osiągać więcej korzyści we wszystkich obszarach prowadzenia działalności aptecznej. Doświadczenie i innowacyjność są gwarantem udanej współpracy.

Partnerstwo

Relacje

Od początku działalności niezmiennie stawiamy na dobre relacje z właścicielami Aptek oraz Producentami i dystrybutorami leków. Wierzymy, że tylko dzięki uczciwemu partnerstwu jesteśmy w stanie współtworzyć przyszłość polskiej farmacji. Za sukcesem Polskiej Grupy Farmaceutycznej stoją ludzie, którzy każdego dnia odpowiadają na potrzeby partnerów biznesowych – Aptekarzy i Producentów – tworząc przyjazne, otwarte i kreatywne środowisko. 

PGF S.A.

Zarząd i Rada Nadzorcza

Zarząd
 • Tomasz Zarębiński - p.o. Prezes Zarządu PGF S.A.
  Tomasz Zarębiński
  p.o. Prezes Zarządu PGF S.A.
  Zobacz bio
 • Łukasz Morawiec - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy
  Łukasz Morawiec
  Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy
  Zobacz bio
Rada Nadzorcza
 • Zbigniew Molenda - Przewodniczący, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Zbigniew Molenda
  Przewodniczący, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Zobacz bio
 • Jacek Szwajcowski - Wiceprzewodniczący, Prezes Zarządu Pelion S.A.
  Jacek Szwajcowski
  Wiceprzewodniczący, Prezes Zarządu Pelion S.A.
  Zobacz bio
 • Jacek Dauenhauer - Członek, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Jacek Dauenhauer
  Członek, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Zobacz bio
 • Mariola Belina‑Prażmowska - Członek, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Mariola Belina‑Prażmowska
  Członek, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.
  Zobacz bio
 • Ignacy Przystalski - Członek, Doradca Zarządu Pelion S.A. ds. Wsparcia Sprzedaży Hurtowej
  Ignacy Przystalski
  Członek, Doradca Zarządu Pelion S.A. ds. Wsparcia Sprzedaży Hurtowej
  Zobacz bio
Jesteśmy częścią grupy