Praca w PGF
Poznaj nas

Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce. Naszą pozycję na rynku budujemy w oparciu o wiedzę i kwalifikacje pracowników. To oni są najważniejszym kapitałem firmy. Działamy na terenie całego kraju – Centra Dystrybucyjne i sprzedażowe PGF zlokalizowane są w kilkunastu miastach w Polsce.

Wierzymy w nasz zespół – profesjonalistów, którzy każdego dnia razem podejmują nowe wyzwania i angażują się w kolejne innowacyjne projekty. Wszyscy dajemy z siebie wszystko.
Jesteś gotowy stać się częścią tego wyjątkowego zespołu?
Poznaj nas i znajdź miejsce dla siebie w naszej organizacji
Pion IT

Pion IT to załoga, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie jednej z największych hurtowni farmaceutycznych w Polsce. W ramach pionu funkcjonujemy w zespołach: Budowy i Rozwoju Produktów, Utrzymania i Rozwoju Systemów Hurtowych, Biura Projektów oraz Hurtowni Danych i Business Intelligence. Pracujemy w dwóch lokalizacjach, w Łodzi oraz we Wrocławiu.

Dział Budowy i Rozwoju Produktów

Jesteśmy największym zespołem IT pod flagą PGF. Pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami IT z obszaru logistyki, gospodarki magazynowej, sprzedaży i działamy według metodyki Agile. Szczególnie upodobaliśmy sobie framework scrum. W skład grupy projektowej wchodzi kompletny Development Team, Product Owner oraz Scrum Master. W zespole pracują także Inżynierowie DevOps oraz Specjaliści z Zakresu Bezpieczeństwa IT. Nasza współpraca oparta jest na kulturze feedback’u.

Dział Utrzymania i Rozwoju Systemów Hurtowych

Jako dział opiekujemy się autorskim, zwalidowanym i w pełni zintegrowanym systemem klasy ERP, wspomagającym pracę hurtowni farmaceutycznej i zgodnym ze specyfikacją wymagań użytkownika opracowywaną w Grupie Kapitałowej Pelion. Zespół składa się z Analityków, Programistów i Testerów, którzy codziennie pracują nad nowymi funkcjonalnościami, zmianami usprawniającymi procesy i konfiguracjami odpowiadającymi na potrzeby rozwijającego się sektora ochrony zdrowia. Odpowiadamy za bieżące utrzymanie systemu zapewniające ciągłość pracy hurtowni 24/7.

Dział Hurtowni Danych i Business Intelligence

Zespół odpowiada za integrowanie, czyszczenie i wzbogacanie danych z różnych obszarów działalności PGF oraz pozyskiwanie ich od partnerów zewnętrznych. Dzięki tym działaniom wpieramy dostarczanie informacji zarządczych i operacyjnych, co przekłada się na podejmowanie kluczowych decyzji biznesowych. Jesteśmy zgranym zespołem, w którego skład wchodzą Programiści Baz Danych, ETL i Analitycy Danych. Na co dzień pracujemy w Kanbanie, a wspiera nas w tym działaniu Scrum Master. Zawsze wiemy, kto z naszego Zespołu, co, dla kogo i kiedy realizuje – w duchu Agile!

Biuro Projektów

Tworzymy kilkuosobowy zespół, który zajmuje się zarządzaniem zmianami (głównie w systemach informatycznych) oraz scentralizowanym i skoordynowanym zarządzaniem projektami. Realizujemy projekty zgodnie ze strategią i priorytetami wyznaczanymi przez Zarząd PGF. Jesteśmy odpowiedzialni za wdrażanie kultury projektowej do organizacji. Prace projektowe prowadzimy w oparciu o międzynarodowe metodyki oraz Dobre Praktyki GK Pelion.

Pion Handlowy

Pracując w tym dziale, będziesz współtworzył naszą ofertę oraz kształtował relacje ze wszystkimi uczestnikami rynku farmaceutycznego – producentami leków, aptekami należącymi do prywatnych właścicieli oraz aptekami sieciowymi. Ten pion budują m.in.: Specjaliści Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów, Specjaliści ds. Zakupów, Telesprzedaży, Obsługi Klienta oraz Trade Marketingu. Liczymy na Twoje umiejętności negocjacji i sprzedaży.

Pion Operacyjny

Najważniejszym zadaniem pracowników tego pionu jest zapewnienie wysokiej jakości obsługi w całym łańcuchu dostaw. Dołączając do nas, będziesz pomagał w takich obszarach jak: zaopatrzenie, logistyka czy transport. Ten pion tworzą m.in.: Logistycy, Specjaliści ds. Zaopatrzenia, Pracownicy magazynu, Kierowcy.

Pion Rozwoju Biznesu

Pracując w tym dziale, będziesz aktywnie budował przyszłość PGF – współtworzył i brał udział we wdrażaniu nowych obszarów jej działalności. Programy rynkowe dla aptek, e-commerce, wdrażanie innowacyjnych produktów farmaceutycznych – to tylko niektóre z kierunków naszego rozwoju, dlatego kluczowe dla tego pionu są kreatywność oraz zaangażowanie, które pomagają nam wyznaczać i realizować kolejne cele. Ten pion budowany jest m.in. przez Analityków biznesowych, Specjalistów ds. e-commerce, Merchandisingu, Programów partnerskich, Marketingu oraz Biotechnologów.

Pion Jakości

Pion Jakości tworzony jest głównie przez farmaceutów zajmujących stanowiska kierowników hurtowni farmaceutycznych i osób odpowiedzialne za obrót środkami kontrolowanymi, a także przez specjalistów ds. jakości, ekspertów ds. audytów oraz zespół współpracujących radców prawnych. Pion Jakości odpowiada za zapewnienie zgodności działalności PGF z regulacjami prawnymi branży farmaceutycznej oraz wewnętrznymi zasadami funkcjonowania PGF S.A. i Grupy Kapitałowej Pelion. Wysoka jakość i przejrzystość działalności należą do priorytetów firmy. Pracując tutaj będziesz uczestniczyć w zapewnianiu zgodności obrotu produktami leczniczymi z wymaganiami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD).

Pion HR

Dołączając do działu HR, będziesz wspierał pozostałe jednostki na wszystkich poziomach zarządzania w organizacji. Do Twoich zadań należeć będzie m.in. nabór pracowników, ale także rozwój ich kompetencji oraz budowanie pozytywnych relacji wewnątrz organizacji. Będziesz mieć też okazję do kształtowania wizerunku PGF jako Pracodawcy. Ten Pion organizacji tworzą: HR Biznes Partnerzy, Specjaliści ds. rekrutacji i szkoleń, Analitycy, Specjaliści ds. BHP.

Dołączając do Polskiej Grupy Farmaceutycznej, będziesz:

1

budował swoją karierę w firmie obecnej na rynku od blisko 30 lat;

2

pracował w organizacji zatrudniającej ponad 2 tys. pracowników;

3

rozwijał swoje umiejętności w spółce współpracującej z około 600 dostawcami produktów farmaceutycznych.

Jako pracodawca gwarantujemy Ci:
umowę o pracę
jasne warunki wynagradzania i premiowania
przejrzystą ścieżkę rozwoju zawodowego
dostępność pakietu PGF Opieka Medyczna
możliwość korzystania z Ubezpieczenia Lekowego
bogatą ofertę Ubezpieczenia Grupowego
pakiet Fit Profit
Sprawdź, jak możesz stać się członkiem naszego zespołu:

1

Wyślij do nas swoje CV

Jeśli uważasz, że PGF S.A. jest miejscem, w którym chcesz się rozwijać, wyślij nam swoje CV. Dział HR rozpatrzy Twoją kandydaturę pod kątem stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli Twoja aplikacja będzie dopasowana do wymagań umieszczonych w ogłoszeniu rekrutacyjnym, przedstawiciel działu HR skontaktuje się z Tobą i zaprosi do dalszego etapu rekrutacji.

2

Przyjdź na spotkanie rekrutacyjne i daj się poznać

Podczas spotkania poznasz zakres obowiązków, warunki pracy oraz najważniejsze elementy kultury organizacyjnej. W zależności od poziomu stanowiska i specyfiki pracy w danym dziale możesz zostać zaproszony do rozwiązania testu, case study lub pokazania swoich umiejętności w czasie sesji Assessment Center. Na tym etapie spotkasz się także z bezpośrednim przełożonym. Niezależnie od wyniku rekrutacji, w ciągu 3 tygodni od spotkania otrzymasz informację zwrotną dotyczącą Twojej kandydatury.

3

Ustal warunki współpracy

Otrzymałeś/aś informację, że zapraszamy Cię do współpracy? Pozostaje więc ustalenie warunków i wyznaczenie terminu rozpoczęcia pracy.